Widzialni Watchdog - Fundacja Widzialni

Wybierz język:

Narzędzia

Czcionka:

  • Czcionka domyślna
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast:

  • Kontrast domyślny
  • Kontrast czarno-biały
  • Kontrast czarno-żólty
  • Kontrast żółto-czarny

Dla niesłyszących

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Widzialni Watchdog

Widzialni Watchdog to projekt mający na celu monitorowanie dostępności działań administracji państwowej w przestrzeni Internetu. To co wyróżnia naszą inicjatywę to zaangażowanie użytkowników Sieci w działania strażnicze. Z nazwą projektu Widzialni Watchdog (z języka ang. pies stróżujący) związana jest cała kultura promowania dobrych praktyk z zakresu kontroli obywatelskiej. Chodzi tu przede wszystkim o poczucie wspólnoty, wzajemnego wsparcia, odpowiedzialności i reagowania w imię poszanowania praw każdego obywatela.

Zgodnie z tym duchem powstało miejsce, gdzie wspólnie możemy zadbać o dostępność informacji publikowanych w cyfrowej postaci. Jak stać się częścią tej inicjatywy? To bardzo proste, wystarczy wypełnić formularz i wysłać do Nas zgłoszenie, o napotkanym problemie związanym z dostępnością. My zajmiemy się resztą.

Większość z nas korzysta z Sieci, pracujemy, dokonujemy formalności, czy umawiamy wizytę w urzędzie. Pragniemy zachęcić Was do monitorowania tej przestrzeni, która kreowana jest przez jednostki użytku publicznego. Państwo powinno stać na straży praw obywatelskich, w tym również dostępu do informacji dla osób narażanych na wykluczenie cyfrowe. Jeśli nie zawsze działa to zgodnie z założeniami, okażmy wsparcie. Nie przechodźmy obojętnie obok niedostępnych serwisów, dokumentów, czy wydarzeń.

Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby Wasze zgłoszenia, przełożyły się na poprawę dostępności i rozwiązanie problemów, na które natrafić mogą kolejni użytkownicy. Będziemy informować Was o przebiegu spraw na naszej stronie. Razem z nami będziecie mogli również śledzić sytuację na Twiterze wpisując hasztag #a11ywatch.

Wspólnie w ramach Widzialni Watchdog możemy realnie wpłynąć na dostępność w Sieci oraz respektowanie prawa dostępu do informacji dla osób z niepełnosprawnościami, starszych i pozostałych narażonych na wykluczenie cyfrowe.


Formularz zgłoszeniowy

Formularz kontaktowy


W celu uniemożliwienia rozsyłania spam'u prosimy rozwiązać proste zadanie matematyczne, np.: 2 + 3 daje 5.

:

Twój numer IP:
184.73.55.221 ( ec2-184-73-55-221.compute-1.amazonaws.com )

 

Artykuły
Kontakt

Fundacja Widzialni
ul. Warszawska 53
42-202 Częstochowa

nr tel: 34 325 40 41
e-mail: biuro@widzialni.org

Czytaj więcej O fundacji

Społeczności