Polska Akademia Dostępności  to efekt pracy wielu specjalistów, liderów w Polsce, z dziedziny dostępności oraz skutecznych metod wdrażania rozwiązań związanych z tworzeniem dostępnych stron www oraz dystrybucji informacji w wersji cyfrowej.

Dzielimy się z Państwem wiedzą i doświadczeniem by sprostać oczekiwaniom i szerzyć idee dostępności i równego dostępu do informacji.

Narzędzia oraz produkty udostępnione w ramach Polskiej Akademii Dostępności stworzone zostały by sprostać  Państwa oczekiwaniom. Opinie użytkowników o ich prostej oraz intuicyjnej obsłudze mówią same za siebie. Z taką  ideą powstały, by w znacznej mierze automatycznie zapewniać dostępność serwisu oraz wprowadzanych treści, przyczyniając się do poprawy jakości udostępnianych informacji.

Zapewniam, że nasza wizytówka dzięki Państwa wsparciu i szablonie będzie się z dnia na dzień pozytywnie zmieniała. Współpraca z PAD motywuje do działania i jest ogromną przyjemnością. Osobiście się uzależniłam. Zachęcam wszystkich, bo naprawdę warto – opinia pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach, który wykorzystał nasz szablon.

Stworzone w pełni dostępne szablony wraz z panelami CMS docenili także sami programiści i informatycy związani z Grupą ds. Dostępności działającej w ramach Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, podkreślając ich technologiczne udogodnienia dające możliwości osobom z niepełnosprawnościami.

To pierwszy CMS, który umożliwia pracę na nim także osobom niewidomym i z niepełnosprawnością ruchu - Mateusz Ciborowski, Akces Lab.

Taki cel przyświecał nam od początku. Darmowych, ale niedostępnych CMS jest na rynku wiele. Tworząc wyłącznie szablony nie stworzylibyśmy niczego nowego – Przemysław Marcinkowski, specjalista ds. dostępności i współtwórca PAD

Rosnąca liczba fanów na naszym profilu Facebook, telefony do redakcji, przysyłane e-maile oraz aktywność na forum świadczą o ogromnym zainteresowaniu projektem. Obecnie zanotowaliśmy już ponad 1800 pobrań naszych w pełni dostępnych szablonów stron www z Wzorcowni, a ponad 300 uczestników ukończyło nasze kursy na platformie e-learningowej.

Naszą ideą rozpowszechniania i promowania działań poprawiających stan dostępności stron www docenił także Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, wykorzystując  jeden z  szablonów PAD do opracowania własnego serwisu www. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wielu wydarzeniach związanych z tematyką dostępności, m.in. audycje radiowe oraz prezentacji PAD w pałacu prezydenckim.

Polska Akademia Dostępności posiada ogromny potencjał rozwojowy. Mając tego świadomość, wciąż zamierzamy go rozwijać, z uwzględnieniem Państwa sugestii. Kolejne kursy na platformie e-learningowej, nowe szablony oraz dostosowanie już obecnych do najnowszych rozwiązań technologicznych, to nasze najbliższe plany do zrealizowania. W tym roku ruszyła także kolejna, II edycja Konkursu The Best Of Accessibility Project, promującego i nagradzającego dobre praktyki z zakresu propagowania i stosowania dostępności, rozszerzonej o kategorię dla użytkowników PAD, którzy pobrali i zainstalowali szablon.

Pamiętając, iż dostępność jest procesem, o który należy dbać, będziemy udostępniać rozwiązania , przedstawiać metody, dzięki którym będą Państwo mogli usprawnić swe działania związane z dostępnością i wdrażaniem ich w swoich  serwisach www.