Zapraszamy instytucje publiczne i podmioty państwowe, firmy, organizacje oraz osoby prywatne, które realizują projekty ze środków własnych, prywatnych lub publicznych do udziału w konkursie The best of accessibility project, organizowanym w ramach projektu Polska Akademia Dostępności przez Fundację Widzialni oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Celem konkursu The best of accessibility project  jest wyłonienie i wyróżnienie projektu, który najskuteczniej przezwycięża bariery w dostępie do zasobów internetowych i informacji cyfrowej. Jury szczególną uwagę zwracać będzie na projekty adresowane bezpośrednio do osób o specjalnych potrzebach, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością i osób starszych.

W swej ocenie Jury weźmie pod uwagę głównie skuteczność, zasięg terytorialny, liczbę uczestników oraz pomysł.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej (nabór zgłoszeń zakończony).

Wszystkie projekty zgłoszone lub wytypowane do konkursu zostaną  opisane na specjalnie dedykowanej podstronie portalu informacyjnego.

Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2014 roku.
Ogłoszenie wyników  i przyznanie tytułu: The best of accessibility project oraz rozdanie nagród odbędzie się 18 grudnia 2014 podczas konferencji Polska Akademia Dostępności: wiedza, narzędzia, rozwiązania.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń.

logo Polska Akademia Dostępności

Polska Akademia Dostępności jest projektem realizowanym przez Fundację Widzialni, dofinansowanym ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach zadania publicznego: Działania na rzecz poprawy dostępności zasobów i serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Celem projektu jest podniesienie świadomości i wiedzy twórców stron www, administratorów i redaktorów treści na temat dostępności do zasobów cyfrowych.

Projekt zakłada:

  1. Przeprowadzenie pogłębionych badań polskich zasobów internetowych oraz potrzeb i oczekiwań twórców, administratorów i redaktorów stron www, zwłaszcza serwisów publicznych i administrowanych przez podmioty realizujące zadania publiczne.
  2. Opracowanie platformy e-learningowej oraz kursów z zakresu tworzenia i administrowania dostępną stroną www.
  3. Opracowanie scenariuszy szkoleń oraz zorganizowanie serii warsztatów dla programistów i administratorów www.
  4. Opracowanie portalu informacyjnego z zestawem niezbędnych narzędzi i porad dla twórców stron internetowych.
  5. Opracowanie gotowych  wzorców stron www wraz z systemem zarządzania treścią oraz Biuletynem Informacji Publicznej.
  6. Zorganizowanie konkursu The best of accessibility project”, promującego i nagradzającego dobre praktyki z zakresu propagowania i stosowania dostępności.
  7. Zorganizowanie seminariów i konferencji nt. dostępności.

Wszystkie opracowane systemy, wzorce oraz programy będą dostępne dla osób o specjalnych potrzebach, zgodne ze standardem WCAG 2.0 (AA).

Dokumenty do pobrania

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacjilogo Fundacji Widzialni