Podręcznik "Dostępne multimedia" powstał z myślą o redaktorach stron WWW. Przyda się także studentom, którzy myślą o specjalizacji z przekładu audiowizualnego oraz pracownikom urzędów. To ciekawa lektura dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dostępności multimediów.

Jak mówi autorka Monika Szczygielska: Dostępne multimedia to w uporządkowany sposób przekazane podstawy wiedzy z zakresu dostosowania materiałów audiowizualnych dla osób o specjalnych potrzebach. W publikacji poznajemy konkretnych użytkowników dostępnych multimediów. Ich historie przybliżają potrzeby osób z niepełnosprawnością sensoryczną oraz narzędzia z jakich korzystają.

W kolejnych rozdziałach znajdziemy zagadnienia związane z produkcją materiałów wideo dostępnych dla osób głuchych, słabosłyszących oraz niewidomych. Wartością dodaną jest zestawienie zasad i praktycznego spojrzenia ekspertów, badaczy oraz twórców tłumaczeń, napisów i audiodeskrypcji.

W aneksie znajdują się dokumenty źródłowe: rekomendacje KRRIT, OFCOM i Fundacji Kultury Bez Barier, dzięki czemu "Dostępne multimedia" stanowiące prawdziwe kompendium wiedzy.

Pobierz podręcznik

Pobierz publikację "Dostępne multimedia" (plik w formacie PDF).