Amazon STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, pozwalający zdobywać kompetencje przyszłości oraz edukować uczniów i nauczycieli według modelu STEM, czyli połączenia czterech zagadnień: Science (Nauka), Technology (Technologia), Engineering (Inżynieria) oraz Math (Matematyka). W programie łączone są różnorodne aktywności z zakresu tych czterech nauk, dzięki czemu uczniowie zdobywają wiedzę w bardzo praktyczny sposób.

  • W trakcie roku szkolnego 2020/2021, autorzy programu we współpracy z Cyfrowym Dialogiem przygotowali serię aktywności online, w których wzięło udział blisko 4 900 uczestników – uczniów w wieku 7-15 lat, edukatorów oraz rodziców.
  • Podczas ostatnich miesięcy odbyło się aż 68 bezpłatnych webinarów, w tym 9 dla dzieci niesłyszących i niedosłyszących, zorganizowanych wspólnie z naszą Fundacją.
  • Trenerzy STEM Kindloteki przeprowadzili również warsztaty przygotowujące nauczycieli do prowadzenia zdalnych lekcji.
  • Materiały edukacyjne STEM Kindloteki wyświetlono ponad 2,3 mln razy!

Wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni pandemią. Często słyszeliśmy: dość siedzenia przy komputerze, wróćmy do normalnej nauki. Nie dotyczyło to jednak warsztatów Amazon STEM Kindloteka. Dzięki zaangażowaniu i wrażliwości trenerów były to prawdziwe spotkania z młodymi ludźmi: pełne emocji, relacji i dające przestrzeń do budowania przyjaznej i twórczej atmosfery do wspólnej nauki. Słyszeliśmy to od dzieci na każdym kroku – kiedy witały nas z ciekawością oraz kiedy żegnały się na koniec zajęć, powtarzając, jak niecierpliwie będą czekać na kolejne spotkanie. I my też za każdym razem na nich czekamy – mówi Iwona Brzózka-Złotnicka, Prezeska Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

Program  STEM KINDLOTEKA zakłada także kształcenie inkluzywne i wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów. Podczas ubiegłego roku szkolnego przeprowadzone zostały także zajęcia online dla dzieci niesłyszących i niedosłyszących we współpracy z naszą Fundacją. Podczas comiesięcznych spotkań uczestnicy zgłębiali tajniki programowania w Scratchu. Lekcje były prowadzone na żywo i tłumaczone symultanicznie na język migowy.

Nasz kluczowy program, który prowadzimy od kilku lat, zgromadził wyjątkową społeczność wokół edukacji STEM. Oprócz warsztatów dla dzieci prowadzimy także zajęcia dla nauczycieli i edukatorów, dzięki którym mogli dowiedzieć się m.in., jak wykorzystać metodę SCRUM oraz nowe technologie w nauce – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon. I dodaje: Cieszymy się, że razem z Cyfrowym Dialogiem oraz Fundacją Widzialni możemy tworzyć różnorodne i wyjątkowe doświadczenia edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli.

Wszystkie materiały z przeprowadzonych zajęć dostępne są na kanale Youtube: Amazon Polska. Dostępnych jest tam ponad 200 nagrań o zróżnicowanej tematyce, które zostały wyświetlone ponad 2 300 000 razy.

W czasie pandemii wiele dzieci ma ograniczony dostęp do pełnej edukacji, zwłaszcza dzieci z niepełnosprawnościami. STEM Kindloteka jest doskonałym przykładem integracji cyfrowej dzieci z wadami słuchu. Zajęcia uczą dzieci kreatywności, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. W ciągu roku programowanie dla dzieci to idealne przygotowanie do życia i prosperowania w świecie pełnym technologii – tłumaczy Artur Marcinkowski, Przewodniczący Rady Fundacji Widzialni.

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Klauzula RODO (plik PDF) otwiera się w nowej karcie

W celu uniemożliwienia rozsyłania spam'u prosimy rozwiązać proste zadanie matematyczne, np.: 2 + 3 równa się 5.

Twój numer IP: 3.236.83.154 | ec2-3-236-83-154.compute-1.amazonaws.com |