Oddajemy w Wasze ręce pierwszą partię nowych szablonów stron internetowych wraz Widzialni CMS. Przygotowaliśmy je w ramach naszego nowego projektu Akademia Dostępności Fundacji Widzialni, realizowanego z własnych środków. Szablony spełniają standard WCAG 2.1 a Widzialni CMS spełnia standard ATAG. Oznacza to, że zarówno szablon graficzny, wszystkie funkcjonalności strony internetowej oraz system zarządzania treścią są dostępne dla użytkowników i redaktorów z indywidualnymi potrzebami. Widzialni CMS zawiera również generator deklaracji dostępności oraz możliwość włączenia funkcji BIP.

Ilość szablonów będziemy sukcesywnie zwiększać i w każdym miesiącu będą pojawić się nowe. Szablony oddajemy Wam w formie płatnej z możliwością dołączenia pakietów gwarancyjnych. Jeśli wprowadzicie treści na stronę internetową i nie jesteście pewni czy wprowadzony materiał spełnia standard WCAG, sprawdzimy go za Was i wskażemy jak naprawić błędy redakcyjne. Sprawdzimy również za Was poprawność deklaracji dostępności a w przypadku kontroli dostępności przez organy do tego uprawnione, przygotujemy dla Was opinię o dostępności strony internetowej.

Użytkownicy szablonów Polskiej Akademii Dostępności (PAD) mogą zlecić nam migrację danych do nowych wersji szablonów zgodnych z WCAG 2.1 a także mają możliwość dołączenia pakietów gwarancyjnych. Mamy również dla Was wsparcie techniczne w instalacji szablonów na serwerze oraz możliwość przeprowadzenia zmian graficznych w szablonie. Wszystkie szablony udostępniamy na licencji z uznaniem autorstwa.

Kilka lat temu skończyło się finansowanie Polskiej Akademii Dostępności gdzie mogliście pobierać szablony stron internetowych bez opłat. Przez kilka ostatnich lat finansowaliśmy działanie Polskiej Akademii Dostępności z własnych środków. Finansowaliśmy obsługę techniczną, wsparcie biura obsługi klienta, aktualizacje CMS, nowe wersje, nowe moduły. Niestety pomimo wielu prób i starań nie uzyskaliśmy finansowania projektowego na kontynuowanie PAD. Wyczerpały się nasze środki i zdecydowaliśmy o sprzedaży nowych szablonów w formule rynkowej.

Zamówienia i wszelkie pytania kierujcie na biuro@widzialni.org